Slovensky Cesky English
Aquasystem

Vaša voda, Váš život
Aqvital
Dezanol - Plošná dezinfekcia
Princíp výroby
Možnosti použitia
Výhody Dezanolu
Zdravotníctvo
Domácnosť
Otázky a odpovede
Certifikáty
Referencie
Aqvitox-D - Ošetrenie rán
Anticalc
Aquaenzym
Ecobenz
Katalógy na stiahnutie
Referencie
Cenník
Kontakty
 
Dezanol - Plošná dezinfekcia / Princíp výroby

Dezanol má baktericídne, virucídne, fungicídne, sporicídne účinky a účinne odstraňuje zápach. Roztok je bezfarebná, číra kvapalina so slabým zápachom chlóru, ktorá má neutrálne pH.

Dezinfekčný prostriedok Dezanol sa vyrába elektrodialýzou nasýteného roztoku soli. Postup výroby je založený na elektrochemickej a fyzikálnej aktivácii vody a soli.

Schematický postup výroby

Kľúčovým prvkom technológie je viacstupňová úprava nasýteného roztoku soli s použitím rôznych elektród s krycou vrstvou z ušľachtilých kovov a špeciálnej membrány.

Technológia viacstupňovej úpravy


V anódovej komore vzniká dezinfekčný prostriedok Dezanol s aktívnymi látkami: aktívny chlór (zmes chlórnanu sodného a kyseliny chlórnej) < 0,05% a chlórdioxid. Vzájomné pôsobenie týchto okysličovadiel – zmesi chlórnanu sodného, kyseliny chlórnej a chlórdioxidu – zabezpečuje mimoriadne vysoký dezinfekčný efekt prípravku Dezanol.

V katódovej komore vzniká redolit, slabý lúh - odpad.

Rozdiel v porovnaní s obyčajnou elektrolýzou

Technológia Dezanol je špecifická používaním vysokokvalitnej membrány a rozdelením iónov, ktoré  zabezpečuje anódova a katódova komora. Produkty obidvoch komôr sa nemiešajú  a po výstupe z procesu viacstupňovej úpravy sú oddelené.

Membrána je priepustná len pre určité ióny, čo umožňuje  elektrofyzikálne rozdelenie a fragmentáciu používaného soľného roztoku. Preto nie je  technológia Dezanol porovnateľná s jednoduchou elektrolýzou soľného roztoku.

Technologické zariadenie na výrobu dezinfekčného prípravku  Dezanol  je možné umiestniť priamo na mieste využitia.

Tlač stránku

AQUASYSTEM s.r.o., Hradská 76, 821 07 Bratislava, tel.: +421 2 4464 10 61, fax: +421 2 4446 1508

Powered by Webcredit s.r.o.