Slovensky Cesky English
Aquasystem

Vaša voda, Váš život
Aqvital
Dezanol - Plošná dezinfekcia
Aqvitox-D - Ošetrenie rán
Príklady použitia
Certifikáty
Referencie
Anticalc
Aquaenzym
Ecobenz
Katalógy na stiahnutie
Referencie
Cenník
Kontakty
 
Aqvitox-D - Ošetrenie rán / Príklady použitia

Oblasť zdravotníctva
Aplikácia, spôsob použitia
Nosičstvo MRSA, kolonizácia / osídlenie nežiadúcimi mikroorganizmami – zdravotnícky personál, pacienti
Celotelová dekontaminácia, umývanie – opakované, minimálne 2x denne umytie celého tela, vytieranie vonkajšieho zvukovodu a opakované vytieranie nosa (4x denne navlhčeným tampónom). Opakujeme po dobu cca 5 dní. Po dekontaminácii je vhodné odobrať stery z podpazušia a nosa.
Stomatológia, stomatochirurgia
Opakované výplachy ústnej dutiny (minimálne 3x denne vlažným roztokom zriedeným v pomere 1:1) pri zápaloch ďasien (gingivitídach), po extrakcii zubov a po operačných výkonoch v dutine ústnej.
Otorinolaryngológia
Inhalácia, opakované výplachy ústnej dutiny a hrdla (minimálne 3x denne vlažným roztokom zriedeným v pomere 1:1) pri zápaloch hrdla, angíne, aftoch, po operačných zákrokoch v hrdle a v dutine ústnej. Opakované vytieranie vonkajšieho zvukovodu, minimálne 3x denne pri zápaloch.
Gynekológia a pôrodníctvo
Sedavé kúpele a výplachy vonkajších a vnutorných rodidiel (minimálne 3x denne) po operačných výkonoch a pri zápalových ochoreniach bakteriálneho aj mykotického pôvodu, po chirurgických výkonoch, pri chronických nehojacich sa ranách. Obklady sekundárne sa hojacich rán mokrými štvorcami, aplikovať minimálne 2x denne.
Geriatria
Zvlhčovanie rán postrekom, obklady - preležaniny, bercové vredy prekryť po vyčistení minimálne 2x denne mokrými štvorcami, používať v rámci preväzov.
Chirurgia, cievna chirurgia, traumatológia,
ortopédia
Obklady - kolonizované, sekundárne sa hojace rany prekryť po vyčistení minimálne 2x denne mokrými štvorcami, používať v rámci preväzov.
Dermatológia, popáleniny
Obklady, postrek – na zápalové ložiská kože a plesne na nohách, prikladáme min. 2x denne mokré štvorce alebo postihnuté plochy opakovane zvlhčujeme Aqvitoxom-D pomocou mechnického rozprašovača.

Tlač stránku

AQUASYSTEM s.r.o., Hradská 76, 821 07 Bratislava, tel.: +421 2 4464 10 61, fax: +421 2 4446 1508

Powered by Webcredit s.r.o.